21 Temmuz 2010 Çarşamba

Merhabalar..

Merhabalar,
  Ben Elif Jülide Dereboy. Bugün EJD Moda blogum yayın hayatına başlıyor.. Asistanım ve moda yayınları sanat yönetmenim Müge Utkan'a bu blogu sizlere sunduğu için sonsuz teşekkürler ediyorum.
  Moda eğitimine, modaya ilgi duyanlara büyük katkı sağlayacağını düşündüğüm görseller ve bilgilerle desteklenecek bu blogda özellikle modanın gelişimine katkı sağlayan moda müzeleri ve sergilerden, Kostüm & Moda Tarihi ve 100 Yılın Moda Tasarımcıları kitabımla katıldığım uluslararası kitap fuarlarından ve moda üzerine Konferans verdiğim (ör: Tokyo Üniversitesi gibi) ülkelerdeki üniversitelerdeki moda eğitimi, görüşleri, Türkiye'ye ve modaya bakış açılarını, moda tarihine adı altın harflerle kazınan ünlü tasarımcıların moda dünyasına girişleri, yükselişleri, koleksiyonları, defile, tasarım ve analizleri, kumaş tercihleri, renk seçimleri, kesim, dikiş-süsleme teknik ve sanatları, stiller, look'lar, kadın silüetleri, moda evlerinin marka stratejileri, moda tarihi sürecinde modacıların yaşadıkları birliktelik ve rekabetleri, haute-couture ve pret-a-porter başkentleri, kumaş sanayisindeki teknolojik ilerlemeler, buluşlar ve öğrencilerin kullanabileceği teknik çizim ve illüstrasyonlar yer alacaktır.
  Şimdiden, tüm okuyuculara teşekkür ederim..

Davetlisi olduğum Tokyo Üniversitesi Kütüphanesi'nde öğretim görevlileri ile..
 
Tokyo Üniversite'sinde Japon öğrenciler ile moda semineri, söyleşi sırasında..
 

Türkiye'ye davet ettiğim Japon öğrenciler ile seminer sonrası..
 
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı davetlisi olarak katıldığım Tokyo Uluslararası Kitap Fuar'ı standında kitabımı yabancı yayıncılara imzalarken..
 
26-31 Mart 2010 tarihinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın davetlisi olarak katıldığım Paris Kitap Fuar'ı, Türkiye Ulusal Standında yer alan yazarı olduğum moda yayınlarım.. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlar