20 Haziran 2011 Pazartesi

Paris Musee Bourdelle'de Madame Grés Retrospektif sergisi

Madame Grés Retrospektif Sergi Afişi
    Paris'te Musee Bourdelle'de açılan drapelerin ve Yunan stilinin büyük ustası MADAME GRES'in retrospektif sergisi 24 Temmuz'a kadar gezilebilir. Eğer yolunuz Paris'e düşerse bu sergiyi mutlaka gezmelisiniz.

    1903 yılında Fransa'nın başkenti Paris'te doğan, resim ve heykel eğitimi alan, 1934'de ilk modaevini açan, couture tasarımlarıyla geleceğin zamansız modasına yön veren, Yunan, Helen stilinin yeni versiyonlarıyla yarattığı stiliyle adını moda tarihine altın harflerle kazıtan, 1993'te Güney Fransa'da hayatını kaybeden    Madame Grés'in çalışmalarını asistanım Müge Utkan'la sizler için izleyerek fotoğrafladık.

    Madame Grés'in hayatı, stil ve çalışmaları ile ilgili bilgileri yazmış olduğum Moda & 100 Yılın Modacıları kitabımda da bulabilirsiniz.

   Kendine ait illüstrasyonları da sergide yer almaktaydı. Sizlere illüstrasyonlarından da örnekler sunuyoruz.

   Coco Chanel'den sonra en büyük Fransız couturierlerden olan Grés'in bu inanılmaz çalışmaları ile ilgili görselleri gelecek günlerde de yayınlamaya devam edeceğiz. Bizi izlemeye devam edin.

  
   
 

Müzeye nasıl ulaşırsınız?
    Champs-Élysées ve Paris'in en önemli "1 No"lu sarı hattı (line)ından Concorde Metro'suna girdiğinizde "12 No"lu koyu yeşil Mairie d'Issy'yi alınız, Falguière metro durağında ininiz. İndikten sonra müzenin yönünü gösteren okları takip edebilirsiniz. Dönüşte "12 No"lu Porte de la Chapelle'i alırsanız tekrar Concorde'a dönebilirsiniz ve buradan diğer hatlara geçiş yapabilirsiniz. Daha ucuz ve pratik gezmek istiyorsanız, geceleri bazı metrolarda bilet satışı yapılmadığından 10'lu biletlerden satın alabilirsiniz. İyi seyahatler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlar